gallery/logopokoj
gallery/logo google maps barevné google
gallery/20180131_133304

zvolili jsme jedny z nejkvalitnějších čajů v ČR

Z velké a bohaté nabídky dodavatelů čajů, ze kterých jsme si mohli vybrat, jsme vybrali firmu Sonnentor.
 

Proč? 

V první řadě kvůli čistotě a naprosté BIO kvalitě surovin ze kterých čaje vyrábí. 
Ale také kvůli jejich firemní kultuře a podpoře regionálních pěstitelů. 
Na sáčku čaje od Sonnentoru se dokonce můžete dočíst nejen podrobné složení, ale i přesně který zemědělec dodal tu kterou konkrétní bylinu. To je naprosto unikátní. Tohle je dohledatelné podle čísla šarže úplně ve všech čajích firmy Sonnentor. To znamená přesně o každé bylině v čaji od koho byla, v jaké kvalitě, kdy byla sklizeň, kdy přišla na sklad a kdy se zpracovávala. 
Další zvláštností této firmy je, že při zpracovávání bylin, tuto surovinu nedávají do násypek stroje (což by bylo pohodlnější i levnější), ale lidi, aby rovnou kontrolovali kvalitu a konzistenci každé byliny, protože vědí, že žádný stroj nemůže nahradit lidské oko. Každý pytel takto zkontrolované suroviny jde ještě na testy obsažených chemických látek, hlavně na pesticidy a herbicidy, jestli je bez chemie a opravdu bio. 
Všechny dodavatele znají osobně a jezdí čas od času za nimi na statek. 
Byliny od nich vykupují napřímo, bez překupníků a mezisložek. 
Tím pádem dostávají pěstitelé férově zaplaceno a za každou vysoce kvalitní bylinu dostávají poctivou výkupní cenu a můžou se zaměřit na kvalitu. 
Dále se nám líbilo, že firma Sonnentor dává významnou část svých zisků na podporu regionu, zdraví našich dětí, čistou přírodu, zdravou společnost a klima v ČR. 
Snaží se vytvářet zdravé pracovní prostředí i pro své zaměstnance, protože bez spokojených zaměstnanců by se Sonnentor neobešel. A taky pro jejich děti organizují přímo na pozemcích Sonnentoru kde je i výrobní areál například dětské tábory atd.
Jejich produkty jsou bez Palmového oleje. 
Kvůli životnímu prostředí tato firma nahrazuje od roku 2008 plastové obaly za udržitelné materiály. I ta průhledná fólie na krabičce co vypadá jako celofán je materiál plně kompostovatelný a biodegradabilní. Nejlepší likvidace je na domácím kompostu, kde se tato "fólie" úplně rozloží v závislosti na teplotě přibližně za 3–6 měsíců.
A to vše se nám v "Pokoji" líbilo. 


Zde uvádíme i něco málo o historii, rozvoji a současnosti této firmy:
Začátkem devadesátých let, kdy byl Sonnentor v Rakousku ještě malinkatá firmička o třech zaměstnancích, se setkávají Johannes Gutmann a Tomáš Mitáček na jedné konferenci o ekologickém zemědělství. Netrvalo dlouho a v roce 1992 společně založili na jižní Moravě český Sonnentor. "Učarovala mně tehdy myšlenka dělat smysluplnou práci na pomezí potravin a lidové medicíny a pomáhat s odbytem kvalitních produktů ekologických zemědělců. Když mi Johannes v roce 1992 nabídl, abych se s ním pokusil vytvořit něco podobného v České republice, byl jsem právě před ukončením školy a neváhal jsem ani minutu.” vzpomíná Tomáš Mitáček.  V té době také začíná spolupráci s prvními českými pěstiteli bylin a koření. Byli to Jan Sítek, Eva Kubišová, Hana Pojezná, Josef Pavlica, Vít Janíček, František Maleňák, Jarmila Abrlová, Ludmila Ocelíková a Josef Zich. V jihomoravských Čejkovicích jsme opravili nejprve areál starého zdevastovaného Havlíčkova mlýna a později celý areál starého rozpadlého kravína na kopci nad historickými Templářskými sklepy a proměnili ho v moderní areál na zpracování bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. Sonnentor patřil od začátku k jedněm z prvních průkopníků ekologického zemědělství v České republice. V roce 2009 přichází do vedení čejkovického Sonnentoru Josef Dvořáček a navazuje na práci zakladatelů. Areál Sonnentoru postupně navštěvuje ročně tisíce turistů a návštěvníků, kteří mohou vidět tohle transparentní podnikání na vlastní oči. I přesto, že Sonnentor neprodává své produkty do nadnárodních řetězců a supermarketů, daří se mu postupně a pomalu získávat nové zákazníky, zřizovat v Čejkovicích nová pracovní místa i podporovat regionální dodavatele.  
Harmonie je to kouzelné slovo.
To je naše filozofie při práci s přírodou.
A naše tajemství, které je ukryto v každém produktu Sonnentor.
Podnikání na zásadách trvalé udržitelnosti a společenské odpovědnosti je každodenní samozřejmostí. Uvědomujeme si jak je důležité skloubení pracovního a rodinného života v protikladu se současným trendem mnohých nadnárodních korporací vyždímat z lidí krátkodobě maximum za každou cenu. Vždyť všichni víme, že spokojené fungující rodiny vychovávají aktivní a uvědomělé spolupracovníky, kteří sdílejí odpovědnost za prostředí, kde žijí a chtějí ho chránit a uchovat pro další generace svých dětí.
Sonnentor je sice u nás doma v Čejkovicích na jižní Moravě, ale co se týká pěstitelů bylin je dnes krom ČR aktivní po celém světě, protože u nás všechny druhy bylin, čajů a koření po kterých je poptávka prostě nerostou. Proto má Sonnentor partnery a přátele po celém světě. V Rumunsku, Albánii, Nikaragui, Tanzánii, Číně, na Novém Zélandu, ve Španělsku i v Kosovu. Férově spolupracujeme a jsme v osobním kontaktu s místními pěstiteli i jejich rodinami. Známe se navzájem a vážíme si toho, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout. To pro nás znamená zdravé ekologicky pěstované suroviny a skutečnou živoucí regionalitu s poctivým přístupem.
Ze zakladatele Sonnentoru se postupem času stal úspěšný obchodník a přece se nezměnil. Zůstal férový a zásadový, nekoupil si Porsche, a do práce jezdí stále na kole.
V čejkovickém Sonnentoru na jižní Moravě poznáte na první pohled, že to není klasická dceřiná firma nadnárodního kolosu, kde se levně vyrobí produkt, zisky odplují do zahraničí a za pár let se posune výroba dále na východ. Vydělané peníze se nevyvážejí do daňových rájů na konta majitelů a úzkého vedení firmy, ale investují se v souladu s firemní filozofií tak, aby mohla vzniknout další pracovní místa i aktivity v místním regionu v duchu trvalé udržitelnosti.
Žít a nechat žít, vzájemné uznání a úcta, plodná součinnost: to je filozofie Sonnentoru.
Nemůžeme změnit celý svět, ale můžeme změnit to, kde žijeme.

www.000webhost.com